O nás

 

Láska k prateľnému papieru a značke UASHMAMA  sa u nás zrodila náhle a celkom neplánovane. Počas vysnívanej rodinnej  dovolenky v romantickom Toskánsku. Počas  potuliek po mestečku San Gimignano, ktorému  sa  inak hovorí aj stredoveký  Manhattan, nám odrazu  prišiel  do cesty TEN obchod. Keď  sme  doň  vstúpili, cítili  sme sa  ako Alenka v ríši  divov! A to nás  popravde  len  tak niečo  neprekvapí. Okolo  nás   boli  samé dizajnové, prepracované tašky,  ruksaky, peňaženky a  doplnky do domácnosti  rozličnej veľkosti,  farby či  strihu, z  materiálu  na nerozoznanie od kvalitnej kože. Vyzerali  fakt  dobre, no o to ani  tak nešlo. Najviac  nás  totiž  šokovalo zistenie, že v skutočnosti  sú  vyrobené z papiera! Nič podobné sme dovtedy nevideli.

Naša reakcia bola asi rovnaká ako väčšiny z vás. Rukami sme ohmatávali jednu uashmamku  za druhou a so zmesou úžasu, fascinácie aj nedôvery  sme sa pýtali: „Je to skutočne papier? Neroztrhne sa? Naozaj  ho možno aj prať? A čo ak zmoknem,  nepremokne?” Vyzeral ako koža, na dotyk bol mäkký, poddajný a veľmi ľahký. Neskôr sme zistili, že len tak ľahko nepremokne, možno ho i opakovane prať a znesie aj unesie toho skutočne veľa. Jednoducho ekologický  materiál budúcnosti.

Sme presvedčené,  že  UASHMAMA  je  viac  než len pekné, dizajnové kúsky. Je to  životný štýl,ktorý  robí našu planétu  lepšou. A preto sme nesmierne rady, že môžeme byť súčasťou rodiny UASHMAMA a prinášať vám produkty z prateľného papiera  na Slovensko a do Čiech.