O NÁS

O NÁS

Za celou značkou UASHMAMA stojí talianska  rodina Marconi. Otec Marco je hlavou a kreatívcom celej značky. Má dlhoročné skúsenosti v kožiarskom priemysle, teda presne vedel aké zázraky dokáže spojenie nových technológii s poctivou ručnou výrobou. Mama Emanuela je inšpiráciou pre názov UASHMAMA je venovaná kultovej talianskej matke, ktorá sa s láskou stará o svoju rodinu.

VÝROBA UASHMAMA

Malá rodinná firma sídli v Montecatini, neďaľeko mesta Luca v Toskánsku. Kedysi obľúbená turistická destinácia Montecatini v poslednom desaťročí prišla o veľa turistov. Obec teraz opäť prosperuje s rastom spoločnosti UASHMAMA, ktorá zamestnáva veľkú skupinu miestnych mužov a žien. Práve oni šijú produkty, ktoré si dnes od nás môžete kúpiť. Náš prateľný papier UASHMAMA je vyrábaný v súlade s princípmi ekologickej produkcie podľa medzinárodných štandardov GOTS a spĺňa certifikácie Oeko-Tex Standard 100 o zdravotnej nezávadnosti materiálu. Výrobky sa vyrábajú z celulózových vlákien z dreva s ekologickým certifikátom FSC, ktoré pochádza z lesov s kontrolovanou ťažbou. Drevo bolo vyťažené a spracované enviromentálne, sociálne a ekonomicky zodpovedne.

STAROSTLIVOSŤ

Naše produkty sa nemusíte báť prať. Odporúčame však iba ručné pranie. Kabelku alebo vrecko odrolujte, ponorte do vlažnej vody, očistite mydlom alebo jemným čistiacim prostriedkom. Môžete použiť aj jemnú kefku. Po vyčistení nechajte produkt dôkladne preschnúť. Konkrétny postup čistenia platí aj pre metalický papier. Kožené časti chráňte pred kontaktom s vodou. Produkty z technického papiera TEC zaisťujú vodeodolnosť a úplnú nepremokavosť, navyše sú nenáročné na údržbu - stačí ich pretrieť vlhkou hubkou.

ODPORÚČAME

Papier môže mať drobné nedokonalosti (vrúbky, odreniny), no nemajú nijaký vplyv na pevnosť materiálu. Na metalickom papieri nosením vznikajú záhyby, pokrčenia a opotrebenia metalickej vrstvy – je to charakteristika prateľného papiera a jeho ručnej výroby. Prateľný papier je farbený výlučne s rastlinnými farbivami. Svetlé farby tašiek chráňte pred kontaktom s tmavým oblečení