ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Je papier UASHMAMA naozaj prateľný? Ako je to to možné?

Áno, papier UASHMAMA naozaj môžete prať. Je to špeciálny papier, ktorý sa skladá z 98 % celulózy a 2 % latexu. Vďaka tomu je nielen pevný a odolný, ale aj prateľný. A to aj opakovane.

Čo sa stane ak mi kabelka zmokne?

Voda kabelkám neublíži, pretože sú vyrobené z prateľného papiera. Kabelky bez úpravy TEC ale nie sú nepremokavé, takže pri silnom daždi môžu niektoré naše kúsky postupne premoknúť.

Môžem prať produkty UASHMAMA v práčke?

Odporúčame výlučne ručné pranie. Kabelku alebo vrecko ponorte do vody, očistite mydlom a nechajte prirodzene vysušiť. Po uschnutí bude mať pôvodnú farbu aj tvar. Produkty, ktoré sú kombinované aj s kožou sú len umývateľné!

Aká je nosnosť kabeliek UASHMAMA?

Väčšie tašky a kabelky majú nosnosť 3 - 5 kg podľa veľkosti a typu. Pri používaní ale myslite nie len na tašku, ale aj na svoje rameno.

Kde a ako sa vyrábajú UASHMAMA tašky?

UASHMAMA je talianska rodinná firma, všetky produkty sú ručne šité a ručne farbené v manufaktúre v Toskánsku. Celulóza pochádza z odpadového dreva  výhradne z oblastí s kontrolovanou ťažbou a celá výroba prebieha udržateľne a s ohľadom na životné prostredie. Každý kúsok je jedinečný a vyrobený s láskou!
 

Materiál

Uashmama prateľný papier na prvý pohľad prirovnávate ku koži alebo textílii. Na dotyk je jemný, poddajný a ľahký, no zároveň veľmi pevný. Je vyrobený z celulózy, výlučne z odpadového dreva. Celulóza pochádza zo Severnej Európy z oblastí s kontrolovaným výrubom stromov. Pri výrobnom procese prateľného papiera sa pridáva latex, prírodné vosky a špeciálne postupy ako napríklad sušenie. Vďaka tomu je nielen pevný a odolný, ale aj prateľný, a to opakovane.

Často sa nás pýtate, či sa metalický papier odiera alebo popraská. Nosením sa papier zjemňuje a opotrebováva, tak ako koža. To isté robí metalický papier, no nezošúpe sa a nepopraská. S istotou však vieme, že toho prateľný papier vydrží a unesie naozaj veľa. A hlavne je to udržateľný materiál. 

Potraviny vo vreckách

Potraviny sú v našich vreckách v bezpečí. V minulosti sa v Toskánsku používali podobné vrecká na uskladnenie chleba- ten v nich nevyschol a vďaka priedušnosti nesplesnivel. Dnes na to máme certifikáty o zdravotnej nezávadnosti ma- materiálu. Sme hrdé aj na certifikáty ekologickej produkcie podľa medzinárodných štandardov GOTS, Oeko- Tex Standard 100 a v neposlednom rade FSC certifikát, ktorý zaručuje, že drevo bolo vyťažené zodpovedne vzhľadom k životnému prostrediu a miestnej komunite. I to, že lesníci boli riadne zaplatení za prácu a naďalej sa vyvíjajú aktivity na dlhodobú udržateľnosť lesa.

Pranie

Dve najčastejšie otázky, ktoré k uashmamkám dostávame: Čo ak mi taška zmokne? A druhá: A fakt ju môžem oprať? Bežný dážď tašku nepremočí (obsahuje latex a je ošetrená prírodnými voskami), no postupne materiál premokne a treba ho nechať preschnúť. Technický papier TEC a LUX je vodeodolný. Metalický povrch dlhšie odoláva vode, pretože je to ďalšia vrstva papiera. No a fakt môžete tašku prať, a to opakovane. Jemným mydlom a celú ju namočiť (Carry je aj do pračky najemno). Pozor dajte na kožené detaily batohov a kabeliek, tie vodu radi nemajú. TEC materiál napríklad stačí pretrieť vlhkou handričkou.

Naše produkty sa nemusíte báť prať. Odporúčame ručné pranie. Kabelku alebo vrecko ponorte do teplej vody, vyperte mydlom alebo jemným čistiacim prostriedkom. Môžete použiť aj jemnú kefku. Drobné škvrny odstráňte vlhkou hubkou alebo handričkou. Po vyčistení nechajte vrecko alebo kabelku prirodzene uschnúť vyrovnaná v pôvodnom tvare. Po uschnutí budú mať pôvodnú farbu aj tvar. Produkty, ktoré sú kombinované s kožou sú len umývateľné. Pokiaľ sa vám nepáči pomačkaný efekt, môžete kabelku aj vyžehliť. Odporúčame žehliť na nižšej teplote a cez vreckovku alebo utierku.